Dowiedz się

O mnie

mgr

Katarzyna Myszor

Nazywam się Katarzyna Myszor. Dyplom psychologa uzyskałam w 2000 r. na Uniwersytecie Śląskim i od tego momentu pracuję w zawodzie. Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. 

Na początku pracowałam z młodocianymi osadzonymi w Areszcie Śledczym. Później podjęłam pracę związaną z pomocą psychologiczną osobom, które stały się niepełnosprawne. Pomagałam im znaleźć się w tej nowej dla nich sytuacji. Następnie pracowałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej z kobietami – ofiarami przemocy domowej oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych i Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuję w Szpitalu Miejskim w Katowicach diagnozując, edukując i służąc wsparciem psychologicznym pacjentom na oddziałach: rehabilitacji kardiologicznej, chirurgii oraz internistycznym. W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, pracuję z osobami po udarach czy operacjach ortopedycznych. Od 2008 roku prowadzę równolegle prywatną praktykę terapeutyczną.

Zdając sobie sprawę, że każda dziedzina życia rozwija się, regularnie poszerzam swoją wiedzę. Mam ukończonych ponad 600 godzin szkoleń specjalistycznych. Dbając o najwyższą jakość pracy terapeutycznej, od wielu lat jestem pod stałą superwizją. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

Pracuję w nurcie terapii ericksonowskiej. Jej podstawą jest założenie, że każdy z nas ma w sobie odpowiednie zasoby , które pomogą mu wyjść z trudnych sytuacji. Zadaniem terapeuty jest uruchamianie tych zasobów tkwiących w kliencie. Metodą małych kroków razem dążymy do tego co możliwe, a nie do tego co „idealne”. Ważne by pamiętać, iż decyzje które każdy z nas podejmuje w danej chwili są najlepsze jakie możemy podjąć na podstawie posiadanej wiedzy. U podstaw każdego działania leżą bowiem pozytywne intencje. Jedną z metod stosowanych w terapii ericksonowskiej jest metafora – stąd nazwa gabinetu.

Interesuję się wieloma dziedzinami nauki i kultury. Ta różnorodność zainteresowań, pozwala mi lepiej zrozumieć sytuację innych.

Doświadczenie

Wiele lat pracy na różnych stanowiskach i z różnymi grupami pacjentów dało mi szeroki wachlarz kompetencji.ie.

Wiedza

Ponieważ wszystko się zmienia cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach.

Elastyczność

Każdy człowiek jest niepowtarzalny, więc każda terapia jest inna – dostosowana do osoby i problemu z którym przychodzi.

Odwiedź gabinet

Skorzystaj z pomocy

Serdecznie zapraszam